Spotkaj swojego Gremlina

gizmo
Inspiracją do dzisiejszego wpisu są Gremliny, bo taką właśnie nazwą określił głos wewnętrznego krytyka czy też sabotażysty- Rick Carson w książce „Poskramianie swojego gremlina”. Kim zatem jest ów Gremlin? To nic innego, jak wewnętrzny głos w Twojej głowie, który przede wszystkim  jest z Ciebie wiecznie niezadowolony, ponadto karci, demotywuje, zniechęca, wątpi w Twoje możliwości.
Gremlin jest z Tobą zawsze, rano, podczas śniadania, w pracy, w weekend, na wakacjach za granicą… do końca życia. Mówi Ci, kim jesteś, co czujesz,  interpretuje każde Twoje doświadczenie. Najczęściej jednak uaktywnia się gdy rozpoczynamy jakieś nowe przedsięwzięcie lub mierzymy się z jakimś wyzwaniem. Jego celem jest utrzymanie istniejącego status quo – stabilizacji, ponieważ, gdy nie ma zmiany, nie ma też ryzyka, że będzie gorzej. Chce, byś uznawał jego interpretacje za rzeczywistość.

Jak poskromić Gremlina?

Dostrzeż i przyjrzyj się swoim Gremlinom.Zadaj sobie pytania:

  • Skąd się biorą we mnie takie myśli i lęki?
  • Czy to co myślę co sobie to prawda, czy wewnętrzne przekonanie?

Jeśli już odpowiesz sobie na powyższe pytania przychodzi czas na zamiany. Pamiętaj, że Gremliny są twarde! Nawet jak przez jakiś czas się nie ujawniają to nie znaczy, że już ich nie ma. Siedzą cicho i czekają na odpowiedni moment, aby się znowu ujawnić – na gorszy nastrój, na problemy, nadarzające się okazje.

Co teraz będzie z Twoim Gremlinem ? Decyzja należy do Ciebie!

yourkickasslife.com/videos/kick-your-gremlins-ass

Dodaj odpowiedź

Możesz użyć tych tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>